Forklift Ataşmanları

Forklift Ataşmanları

Forklift Ataşmanları, forkliftlerin ilave ekipmanlarla paleti olmayan farklı malzemeleri taşıma işlemini de hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde yapmasına imkan vermektedir. Bu ekipmanlar taşınacak olan malzemeye özel ve istenilen operasyonu güvenle yapmanıza imkan sağlayacak şekilde üretilen ataşmanlardır.

Forkliftlerde en çok kullanılan ataşmanlar; Balya Ataşmanları, Kağıt Bobin Ataşmanı, Beyaz Eşya Ataşmanı, Halı Taşıma Ataşmanı, Çoklu Palet Taşıma Ataşmanı, Fork Positioner (Çatal Pozisyoneri), Tomruk Taşıma Ataşmanı, Parke Taşı Ataşmanı, Briket Ataşmanı, Rotator (Döndürme Ataşmanı), Side Shifter (Kaydırma Ataşmanı), Yükleme Ataşmanı (Kova Ataşmanı), Çekme İtme Ataşmanı ve Varil Ataşmanlarıdır.

İhtiyaç olan ataşmanın tespiti forkliftlerde olduğu gibi uzmanlık isteyen bir konudur. Hatta forklifte dair tüm hesaplamaları değiştirildiği için konu daha karmaşık bir hal almaktadır. Seçim esnasında yapılacak bir hata verimlilik ve iş güvenliği açısından olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Bu sebeple konunun uzmanı bir profesyonelden destek almanızda fayda var.